Vítejte na stránkách turistického pochodu

PŘECHOD HALTRAVY
memoriál Jaroslava Danzera


        Pochod  je pořádán Odborem Klubu českých turistů Bolevec Plzeň (dříve OKČT TJ Rozvoj Plzeň) a patří k jeho nejstarším pochodům. První ročník pochodu se konal v roce 1983 a byl zorganizován Jaroslavem Danzerem. Pan Danzer organizoval až do své smrti všechny ročníky. Na počest této velké osobnosti našeho odboru se po jeho smrti stal pochod memoriálem nesoucím jeho jméno.

Do loňského roku se pochod se konal v oblasti Českého lesa, v nádherné chodské krajině a byl veden zajímavými místy domažlicka a většina tras byla po otevření hraničního pásma vedena přes nejvyšší vrchol Českého lesa ČERCHOV (1042 m.n.m.) Na něm stávala turistická chata s Kurzovo rozhlednou. Chata i s rozhlednou byla i vrcholem Čerchova po vzniku hraničního pásma přeměněna na vojenský objekt zvláštního významu. Chata byla zbourána a do Kurzovi věže byla umístěna stanice radiového odposlechu.

Ze znovuobnovené rozhledny jsou nádherné výhledy na Šumavu a Český les. Za výborných podmínek je vidět až na hlavní krajské město Plzeň.

 

SRDEČNĚ VÁS ZVEME NA TOULKY KRAJINOU ČESKÉHO LESA.

 

PŘÍJTE POBEJT, PŘÍJTE HEJTU.
 

         37. ročník je před námi. Bude se konat 14.9.2019. Informace o něm naleznete v odkazu "37 ročník".
 

  • V odkazu: 37 ročník naleznete informace o zakladateli pochodu a velké osobnosti našeho odboru.

  • V odkazu: JAROSLAV DANZER naleznete informace o zakladateli pochodu a velké osobnosti našeho odboru.

  • V odkazu: MINULÉ ROČNÍKY naleznete informace o minulých ročnících.

  • V odkazu: ODKAZY  jsou odkazy na hlavní stránky našeho odboru, další pochody, které pořádáme a na další zajímavé akce a místa.

  • V odkazu: SPONZOŘI A PARTNEŘI naleznete malé prezentace partnerů pochodu "Přechod Haltravy".